MMK Metalurji, çeliğin ufkunu açıyor

Yayınlanma Zamanı : 12 Kasım 2018 Saat: 18:18

MMK Metalurji, çeliğin ufkunu açıyor

Köklü bir geçmişe sahip olan Türk demir çelik sektörünün yeni oyuncuları arasında yer alan ve İskenderun’da 2010 yılında başladığı çelik üretiminde bugün yassı çelik üretiminde sektörün en büyük üreticileri arasına giren MMK Metalurji, İstanbul’daki SteelOrbis 13. Çelik Konferansı’na katıldı.

Çelik sektörünün heyecanla beklediği dev konferans Türkiye ve dünyadan ortalama 500 sektör temsilcisine ev sahipliği yaparken, MMK Metalurji SteelOrbis tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen 13. Çelik Konferansı-Çelik Piyasasında Yeni Ufuklar sponsorları arasında yer aldı.

“Akredite laboratuarlarımız ile ürün kalitemiz garanti altında”

SteelOrbis 13. Çelik Konferansı ile çelik sektöründeki isimlerle bir araya gelirken küresel pazarlara dair beklentileri ve değerlendirmeleri dinleme şansları olduğunu belirten MMK Metalurji CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Denis Kvasov; “Türkiye ve dünyadan 400’den fazla sektör temsilcisinin katıldığı konferansta çelik sektörü oyuncuları ile bir araya geldik, uluslararası konuşmacıların sunumları ile küresel pazarlar hakkında yeni bilgiler edindik. Bunun yanı sıra ekonomistlerin Türkiye ve dünya ekonomisi hakkındaki yorumları ve ilham veren konuşmalarını dinleme fırsatı bulduk. Tüm sektör oyuncularıyla bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kalitesi en iyi ürünler listesinde birinci sırada

Türkiye’de sıfırdan kurulan en büyük sanayi özel yatırımlarından biri olma özelliği taşıyan MMK Metalurji, Türk çelik sektöründe bir ilk olan ve hızlı üretim ve enerji tasarrufu avantajı sağlayan Thin Slab teknolojisine sahip. Boyalı ve galvanizli saclar gibi servis ömürleri uzun, ürünlerinin pazar içerisinde kalite açısından konumunu düzenli olarak gerçekleştirdiği ürün karşılaştırma ve değerlendirme testleri ile tespit eden MMK Metalurji, şimdiye kadar gerçekleştirilen korozyon direnci, son kat ve astar boya kalınlıkları, MEK Direnci gibi unsurların değerlendirilmesi sonucunda piyasadaki kalitesi en iyi ürünler listesinde birinci sıraya yerleşti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"