Hatay, artık siber güvenilir bir il

Yayınlanma Zamanı : 12 Kasım 2018 Saat: 17:47

Hatay, artık siber güvenilir bir il

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) bünyesinde oluşturulan Siber Güvenilir Hatay ekibi,  Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret ederek, gerçekleştirilen ve planlanan çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.

Uzman ekiple uzun soluklu projeler hakkında sohbet eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, teknolojik gelişmelere bağlı risklerin farkında olan bir toplum olmak için Siber Güvenilir Hatay projesine önem verdiğini ifade etti.

Yediden yetmişe herkesin siber güvenilir olması için farkındalık çalışmalarının ilk hedefleri olduğunun da altını çizen Başkan Savaş, “Endüstri 4.0’ın konuşulduğu günümüzde, nesnelerin internetle buluştuğu bir dönemde, hızla gelişen teknolojileri tüketiyoruz. Öncelikle tüketen değil üreten Türkiye olmalıyız. Bu proje ile telefonlarımızdan bilgisayarlarımıza kadar kullandığımız tüm teknolojileri ve bunlara bağlı riskleri ortadan kaldırmanın bilincinde olmalıyız. Bunun için de başlattığımız bu projede görev alan arkadaşlara büyük iş düşüyor” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"