Mültecilerin hayata tutunma mücadelesi film oldu

Yayınlanma Zamanı : 09 Kasım 2018 Saat: 23:04

Mültecilerin hayata tutunma mücadelesi film oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen “Tutunmak Kısa Film Yarışması”nın galası İskenderun’da gerçekleşti. İskenderun Teknik Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Salonu’nda düzenlenen ve ana teması ‘ülkemizdeki mülteciler” olan yarışmada ilk üçe giren katılımcılara ödülleri törenle verildi.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Polat Kara, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, oyuncular Levent Sülün, Seymen Aydın, Erdem Baş ve yapımcı Halis Cahit Kurutlu ile sanatçı, sporcu ve yazarlar ile çok sayıda davetlinin katıldığı törende, Anadolu Ajansı (AA) kıdemli foto muhabiri Ali İhsan Öztürk Ara Güler Onur Ödülü’ne layık görüldü.

“Her insan hayata tutunmaya çalışır”

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, gecede yaptığı konuşmada böylesi güzel çalışmaların devamını dilerken, “Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile 145 ülkeye ulaştıktık. Bütün mazlum coğrafyalara ulaşacak şekilde hizmetlerimizi götürüyoruz. Türkiye Diyanet Vakfı dünya üzerinde bütün alanlarda sadece insani yardımda değil eğitim ile inşa hizmetlerinde ve birçok yerde insanı ilgilendiren bütün alanlarda hizmet veren dünyanın en büyük teşkilatıdır” diye konuştu.

İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli de, hayata tutunmaya çalışan mültecilere ‘misafirimiz’ dediklerini belirterek, “Her insan hayata tutunmaya çalışır. 2011 yılından beri hayata tutunmaya çalışan mültecilere biz misafirlerimiz diyoruz. Farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik yapıldı. Ben böyle bir ülkede yaşamaktan ve ülkenin bir mensubu olmaktan gurur duyuyorum.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"