İşte İskenderun’un yeni kaymakamı

Yayınlanma Zamanı : 06 Kasım 2018 Saat: 9:38

İşte İskenderun’un yeni kaymakamı

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk’ün yerine eski Erzin Kaymakamı İskender Yönden’in vekaleten atanacağı öğrenildi. Bölgeyi tanıyan ve başarılı yönetimiyle dikkat çeken İskender Yönden, Bursa Kestel Kaymakamlığı görevini sürdürüyor. 1971 yılında Adana İli Kozan İlçesinde doğan Yönden, ilk, orta ve lise öğrenimini Kozan’da,  lisans eğitimini ise 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.

İskender Yönden, 27 Aralık 1996 tarihinde Adana Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliğine başladı. İngiltere’de yurtdışı stajını tamamladıktan sonra Adana Aladağ Kaymakam Vekilliği görevine atandı.

Sırası ile Kayseri Sarız Kaymakamlığı, Siirt Şirvan Kaymakamlığı, Osmaniye Toprakkale Kaymakamlığı, Batman Kozluk Kaymakamlığı, Hatay Erzin Kaymakamlığı ve Aydın Didim ilçelerinden sonra 19 Ağustos 2017 tarihinden bu yana Bursa Kestel Kaymakamı olarak görev yapan İskender Yönden evli ve iki çocuk babası. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Fransızca bilen Kaymakam Yönden, bölgeyi çok iyi tanıyan bir isim.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"