TBMM’de Hatay künefesiyle lezzet şöleni

Yayınlanma Zamanı : 02 Kasım 2018 Saat: 11:05

TBMM’de Hatay künefesiyle lezzet şöleni

AK Parti Hatay Milletvekilleri, TBMM’deki iktidar kulisi bahçesinde tek tepside 2 bin 500 kişilik Hatay Künefesi pişirdi. Bahçede kurulan ocakta yaklaşık 2 saatte pişirilen dev künefe milletvekilleri ve Meclis çalışanlarına dağıtıldı.

Milletvekillerinin yanısıra, Ak Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Soydan’ın da katıldığı etkinlikte, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, iyi bir künefenin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi verdikten sonra kendi eliyle şerbetini döktüğü künefeyi, yine bizzat kendi ikram etti.

Hatay’ın eşsiz bir gastronomiye sahip olduğunu söyleyen AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “Medeniyetler şehri Hatay’ımız kültür ve tarih alanında eşsiz olduğu kadar gastronomide de muhteşemdir.. Bugün TBMM’de Künefe Şölenimiz vardı. Milletvekillerimize ve meclis çalışanlarımıza künefe ikram ettik. Hatay’ın lezzetlerini, Türkiye’ye tattırmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) pişirilen dev künefe yaklaşık 1 saat içinde tükendi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"