Sahte rapor operasyonu; 49 gözaltı

Yayınlanma Zamanı : 02 Kasım 2018 Saat: 17:39

Sahte rapor operasyonu; 49 gözaltı

Niğde merkezli, aralarında Hatay’ın da olduğu 8 ilde usulsüz ve sahte rapor alarak emekli olan, engelli ve bakım maaşı alan, maaşlarında artış yaptıranlara yönelik düzenlenen ‘Engel-Sizsiniz’ kod isimli operasyonda 49 kişi gözaltına alındı.

Hastanelerden usulsüz ve sahte rapor almak için aracılara yüklü miktarlarda para ödeyerek rapor alanların tespit edilmesi üzerine harekete geçen ekipler, Niğde merkezli, Hatay, İstanbul, İzmir, Samsun, Erzincan, Adana ve Osmaniye illerinde eş zamanlı olarak 46 adrese operasyon düzenledi.

Niğde Emniyet Müdürlüğü’nden operasyonlarla ilgili yapılan açıklamada şyu ifadelere yer verildi: “Ülkemizde son zamanlarda, kamu ve özel hastanelerden usulsüz ve sahte olarak hastalık ve engelli raporları alarak, emekli olan, engelli kadrolarından işe giren, engelli ve bakım maaşı alan, engel oranlarına göre maaşlarında artış yapmayı amaçlayan şahıslar ile bu şahıslara sahte ve sahte raporlarla hak etmedikleri halde haksız olarak emekliye sevk edilme, engelli kadrolarından işe girme gibi hususlar ile devletimizin yüklü miktarlarda maddi kayba uğradığı, ayrıca bu şahısların usulsüz ve sahte rapor almaları nedeni ile hak mahrumiyetine uğrayan engelli vatandaşlarımızın hak mahrumiyetlerinin giderilmesine yönelik olarak; Niğde C. Başsavcılığı koordinesinde KOM Şube Müdürlüğümüzce İlimizde benzer olaylara karışan şüphelilerin tespiti, deşifresi ve yakalanmalarına yönelik projeli çalışma kapsamında, yürütülen soruşturmada, başta hastane personelleri olmak üzere bazı şahısların usulsüz ve sahte rapor almak için aracılara yüklü miktarlarda para ödeyerek rapor alarak emekli oldukları, engelli ve bakım maaşı aldıkları, maaşlarında artış yaptırdıkları vb. gibi suçları işledikleri tespit edilen 49 şüpheli şahsın yakalanması için 46 ayrı adrese yönelik 02.11.2018 günü saat: 06.00 itibari ile Niğde merkezli, Hatay – İstanbul – İzmir – Samsun – Erzincan – Adana ve Osmaniye illerini kapsayan eş zamanlı “Engel-Sizsiniz” kod isimli operasyon gerçekleştirilmiştir. Operasyon kapsamında Niğde Merkezde 29 şüpheli, diğer illerde ise 10 şüpheli olmak üzere toplam 39 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"