HATSU’dan altyapı yatırımına finansman arayışı

Yayınlanma Zamanı : 25 Ekim 2018 Saat: 13:26

HATSU’dan altyapı yatırımına finansman arayışı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü(HATSU), il genelinde hayata geçecek olan altyapı ve atıksu arıtma tesisi yatırımlarına finansman sağlamak amacıyla Japonya Büyükelçiliği Ekonomi Bölümü temsilcileri ile Uluslararası Yen Kredisi hakkında görüşmelerde bulundu.

HATSU Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen görüşmeye HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Japonya Büyükelçiliği Başkatip Naotake Okamoto, Japonya Büyükelçiliği İkinci Katip Toshifumi Endo, HATSU Genel Müdür Yardımcısı Hüsna Karayazgan ile HATSU daire başkanları katıldı.

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’ndan(JICA) finanse edilerek yapılan altyapı yatırımlarının ve son durumları hakkında değerlendirmelerin yapıldığı görüşmede HATSU Genel Müdürü Çaparali,insan hayatı ve sağlığı için mücadelelerinin sürdüğünü vurgulayarak, “Hatay’da yıllarca yapılmayan altyapı yatırımlarının üstüne daha fazlasını eklemek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Hatay’ın geleceğini şekillendirecek altyapı projelerine yönelik finansman sağlama konusunda alternatifler yaratmada mücadelesini sürdüren HATSU yetkilileri,.

İnsan hayatının ve sağlığının her şeyden önce olduğuna vurgu yapan Çaparali, “Çevremizi, doğamızı, ortak yaşam alanlarımızı sağlıklı ve temiz bir şekilde gelecek nesile taşımayı amaç edinerek girişimlerimiz sürecek” dedi. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"