Angus gemisi İskenderun Limanı’na yanaştı

Yayınlanma Zamanı : 22 Ekim 2018 Saat: 10:27

Angus gemisi İskenderun Limanı’na yanaştı

Hatay Milletvekillerinin, “Kesinlikle bu gemi İskenderun Limanı’nda boşaltılmayacak” dediği gemi gece saatlerinde İskenderun Limanı’na yanaştı. İskenderunlular’ın büyük tepkisini çeken anguslarla ilgili net bir ifade kullanan milletvekillerine rağmen, angus yüklü geminin İskenderun Limanı’na yanaşması kafaları karıştırdı. Arsuz ilçesinin Konacık açıklarında körfezde bekletilen gemiyle ilgili yaşananlar, İskenderun’da büyük tepki çekti.

İzmir’e Ekim ayı başında Alsancak Limanı’na yanaşan ancak taşıdığı 5 bin 391 angus ile ilgili yasal prosedürler tamamlanamayınca geçtiğimiz hafta İzmir’den ayrılan ‘Julia AK’ adlı gemi İskenderun Limanı’nda tahliye izni bekliyor. 5 bin 391 angus taşıyan ve hayvanları indiremeden Alsancak Limanı’ndan ayrılıp, Konacık’tan sonra  İskenderun Limanı’na demirleyen ‘Julia Ak’ isimli geminin limandaki bekleyişi sürüyor. CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat gemideki hayvanlardan 15’inin hastalıktan öldüğünü iddia etmişti.

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"