HADO’ya yol göründü!

Yayınlanma Zamanı : 18 Ekim 2018 Saat: 14:42

HADO’ya yol göründü!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, katıldığı radyo programında 4 ayı aşkın bir süredir kirası ödenen ancak bir türlü faaliyete geçmeyen Hatay Deniz Otobüsü (HADO) Projesi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yaşanan iskele krizi dolayısıyla HADO’yla ilgili farklı bir yöntem uygulanacağını, projeden kesinlikle vazgeçmediğini söyleyen Başkan Savaş, altyapı ve iskele hazırlanana kadar deniz otobüsünü geri göndereceklerini ifade etti.

Tüm engellemelere rağmen farklı yöntemler ve projeler üreterek HODA konusunda çözüm noktasına ulaşacağını ifade eden Başkan Lütfü Savaş, “İktidar yanlısı belediye ve iktidar HADO konusunda samimi değil. İktidar yanlısı belediye ve ona destek veren arkadaşlar verdiğimiz tüm mücadelelere rağmen projenin geri gitmesi için baya uğraş verdiler. Lütfü Savaş seçime bu şekilde girmesin istediler. Ben projemden vazgeçmiş değilim. İskenderun Belediyesinin yapmış olduğu defans dolayısı ile biz 4,5 aydır mesafe kat edemedik. Arkadaşlarımızla dedik ki bu projeyi ihaleye çıkartalım, altyapı ve iskeleyi hazırlayalım. Projemizi ihale sonucunda dışarıdan birine yaptıralım. Çalışmalarımız ve altyapımız bitene kadar deniz otobüsünü sahiplerine geri verelim dedik. Eğer ki İskenderun Belediyesi bu işi bu zamana kadar yokuşa sürmeseydi biz şuanda deniz otobüsünü çalıştırmaya başlamıştık. İnsanlarda Beyrut’a, Kıbrıs’a, Mersin’e rahat rahat gidip geliyor olacaklardı. Buradaki mesele Samandağ-İskenderun meselesi değil. İskenderun hem fiziki hem popülasyon hem de ticari açıdan oldukça avantajlı bir ilçe. Buradan başlayıp daha sonra Samandağ’da da bu işi devam ettirmek istiyorduk. Bizim iki tane limanımız olsun istiyorduk. Beyrut yâda Mersin’e gidiş gelişlerde Samandağ’da duraklardan bir tanesi olsun istiyorduk. Ama maalesef İskenderun Belediye Başkanının göstermiş olduğu tutumdan dolayı boşu boşu 4,5 aydır deniz otobüsü olduğu yerde kala kaldı. Biz de sahiplenin götürün dedik. Herkes bilsin ki sevdamızdan ve projemizden vazgeçmiş değiliz. Arkadaşlarımız bir haftadır deniz otobüsü ile ilgili işlemlere başladılar. Farklı yöntemler çiziyoruz. Bunu belediye olarak değil, bir işadamı yapsın istiyoruz. Çünkü projeyi bize yaptırmamak için her şeyi yaptılar. Sonuç itibari ile burada düşündüğüm tek şey, Hatay’ın turizmi, ekonomisi ve Hatay’ın tanınırlığının kazanması. Kısacası Hatay halkı ve Hatay’ımız kazansın istiyorum. Kim yaparsa yapsın, yeter ki projemiz faaliyete geçsin. Bu arkadaşlar Lütfü Savaş’a yaptırmamış olsunlar ama Hatay bu hizmetten faydalansın. Bir deniz otobüsü 20 Milyon TL. Onların bana verdikleri bütçe 500 Bin TL. Eee ben bunu mecbur dışarıdan birine yaptıracağım. Biz bunun çalışmalarına devam ediyoruz. İşlemler bittiği zaman deniz otobüsümüz faaliyete girer. Ama projemiz için bir tane deniz otobüsü yetmez, en az iki üç adet olması lazım. Yani biz bunu yapacağız. Kimse kaygılanmasın. Bu projenin seçim ile alakası yok. Kimse Martta seçim yapılacağını garanti de edemez. Biz bu projeyi yaptığımız seçim gündemde değildi. Ben bu işi Hatay için yapacağım” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"