Hatay Devlet Hastanesi’nde bir ilk

Yayınlanma Zamanı : 15 Ekim 2018 Saat: 11:43

Hatay Devlet Hastanesi’nde bir ilk

Hatay Devlet Hastanesi, 2018 Ocak ayında Koroner Anjiyografi ünitesinin hizmete girmesi ile kalp ve damar hastalıklarının tanı ve tedavisinde nitelik ve ivme kazandı. Hastanede,  Kalp Damar Cerrahisi ameliyathane salonunun açık kalp ameliyatı için son hazırlıklarını tamamlayan 8 yataklı Kardio Vasküler Cerrahi (KVC) yoğun bakım ünitesi hizmete açıldı.

Hatay Devlet Hastanesi’ne göğüs ağrısı ve nefes darlığı şikayetiyle başvuran 62 ve 64 yaşlarındaki iki erkek hastaya, yapılan tetkik ve incelemeler sonucunda ‘Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’ KVC ekibinin danışmanlığı ve katılımıyla açık kalp cerrahisi yöntemi ile By-pass operasyonu gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Hasan Sunar eşliğinde, devlet hastanesi KVC uzmanları Opr. Dr. Mahmut KIŞ ve Opr. Dr. İlker DAL tarafından başarıyla gerçekleştirilen operasyon sonrası iki hasta yoğun bakım takibinin ardından Kardio Vasküler Cerrahi servisinde takibe alınıp ve kontrolleri planlandıktan sonra taburcu edildi.

Yoğun ve istikrarlı çalışmalar meyvesini verdi!

Açık kalp ameliyatlarının hastane yapılmasınının memnuniyeti arttırdığını söyleyen Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr.Kemal Günal, “Bugün hizmetlerimize bir yenisini daha eklemiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Aynı zamanda bunu bir başka açı olan, ortalama hasta memnuniyet oranımızla da açıkça görebiliriz. Bu başarılar bir günde değil ekip ruhuyla devamlı ve azimle çalışarak elde edilmektedir’ dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, Türkiye ‘de olduğu gibi Hatay’da da sağlık alanında büyük başarılar ve ilerlemeler olduğunu dikkat çekerek; “İlk Kalp Damar Cerrahisi ameliyathane salonu İskenderun Devlet Hastanesi’nde açılmış olup, halen açık kalp ameliyatlarına başarıyla devam edilmektedir. Hatay Devlet Hastanesi de ilk açık kalp ameliyatıyla başarılarına bir yenisini daha kazandırdı. Bu bağlamda, ilk açık kalp ameliyatını başarıyla gerçekleştiren değerli meslektaşlarıma ve ekibine teşekkür ederim. Alanında uzman ekibi ile hastalarına bütüncül bakım anlayışı içerisinde yaklaşan Hatay Devlet Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi alanında çok önemli bir hizmeti faaliyete geçirdi. Bugün, yoğun ve istikrarlı çalışmalarımızın meyvesini almış olduk” dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"