Arsuz-1 Altyapı projesi adım adım ilerliyor

Yayınlanma Zamanı : 15 Ekim 2018 Saat: 14:19

Arsuz-1 Altyapı projesi adım adım ilerliyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Arsuz’un altyapı çilesine son verecek olan ‘Arsuz 1. Grup Kanalizasyon Şebekesi (Karaağaç ve Nardüzü Mah.) ile Belen Kollektör Hattı İnşaatı’nda çalışmalarını sürdürüyor.

Sağlıklı yaşam, temiz çevre ve gelecek için hayata geçen kapsamlı projenin Arsuz’a bağlı Nardüzü ve Karaağaç Mahalleleri’nde sürdüğünü belirten Genel Müdürlük, maliyeti 56 milyon 456 bin TL olan ve Arsuz ile Belen’i kapsayacak dev proje çerçevesinde farklı çaplarda 163 km. kanalizasyon şebekesinin döşeneceğini açıkladı.

Arsuz’u modern, temiz ve daha yaşanabilir duruma getirecek çalışma kapsamında toplam 8 km atık su şebekesinin döşendiğini aktaran HATSU, teknik personel gözetiminde süren çalışmada 1 paletli ekskavatör, 1 kepçe, 3 kamyon ve 9 personelin görev yaptığını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İdare ayrıca, Karaağaç ve Nardüzü Mahalleleri’nin kanalizasyon şebekelerinin ve Belen’in kanalizasyon kollektör hattı tamamlanmasıyla birlikte atık suların İskenderun Arıtma Tesisi’ne iletiminin sağlanacağını belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"