Onlar da olmasa denizler çöplüğe dönecek!

Yayınlanma Zamanı : 11 Ekim 2018 Saat: 14:08

Onlar da olmasa denizler çöplüğe dönecek!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bayram Öksüz, Samandağ Sahili’ni 4 yılda 4 bin ton atıktan temizlediklerini belirt erek, 2018 yılı sahil ve deniz temizliğinin sonuna geldiklerini belirtti.

Dünyanın en uzun ikinci sahili olma özelliğine sahip Samandağ Sahili’nin kentin önemli turizm noktaları arasında yer aldığını  ifade eden Öksüz, sahil temizliğinin daimi olabilmesi adına vatandaşlara da büyük görevler düştüğünü ve bu konuda duyarlılık beklediklerini söyledi.

Deniz temizliği çalışmalarını üç aşamada gerçekleştirdiklerini anlatan Bayram Öksüz, “Birincisi deniz içerisindeki katı atıkların deniz aracı yani tekne ve gemi marifeti ile toplanması, ikinci aşama sahildeki, kumsaldaki birikmiş olan atık ve çöplerin yine insan gücü ve makine marifeti ile toplanması, üçüncü aşama ise balıkçı barınaklarına yerleştirmiş olduğumuz konteynerler içerisine balıkçılarımızın ağına takılan katı atıkların çöp, naylon ve benzeri atıkların biriktirilmesi ve toplanması şeklinde gerçekleştirmekteyiz. Buradaki temel amacımız hem deniz ortamındaki atıkların toplanması yani deniz canlılarının ekosistemlerinin iyileştirilmesi, geliştirilmesi hem de denize giren vatandaşlarımızın ve turistlerimizin sağlıklı ortamda denize girmelerini sağlamaktır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"