Su sporlarıyla denizi yeniden keşfedin!

Yayınlanma Zamanı : 10 Ekim 2018 Saat: 14:23

Su sporlarıyla denizi yeniden keşfedin!

Gençlik Hizmetleri Spor Hatay İl Müdürlüğü ve Arsuz Kaymakamlığı işbirliği ile hayata geçirilen ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından finanse edilen Windsurf, Su Kayağı, Deniz Bisikleti ve Kano kursları yoğun ilgi görüyor.

Türkiye genelinde bir çok bölgede soğuk hava kendini iyice hissettirirken, Arsuz Uluçınar Su Sporları Merkezi’nde verilen ve  bölgede ilk olma özelliğini taşıyan Windsurf kurslarının yanısıra Su Kayağı, Deniz Bisikleti, Kano, Banana ve Sofa gibi su sporları kursları vatandaşlara unutulmaz bir yaz keyfi yaşatıyor.

Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Cemil Şensöz, Arsuz Kaymakamlığı ile birlikte yürütülen projede bölgede turizmin canlandırılmasının yanı sıra, yaz tatilini geçirmek için günü birlik gelen tüm vatandaşlara da bu spor dallarında hizmet verildiğini belirtti.

Bölgede turizmin canlandırılması noktasında tamamen devlet tarafından desteklenen ve Haziran ayında başlayan projeyle bugüne kadar yaklaşık 5 bin vatandaşa hizmet verildiğini ifade eden Şensöz, Arsuz Uluçınar Su Sporları Merkezi’nde gelecek sezonda da birçok su sporunun daha eklenmesi ile daha geniş hizmet olanağı hedeflediklerini söyledi.

Kurslarla ile ilgili her türlü önlemin en ince ayrıntısına kadar alındığını belirten Şensöz, “Bölgede ilklere imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Vermiş olduğumuz su sporları hizmetleri ile tatilcilere mutlu bir yaz sezonu geçirme imkânı sağladık. Yaz sezonunun bitmesine az bir süre kaldı ve bu sporlara ilgi duyan vatandaşlarımızı bekliyoruz. Windsurf kursları bölgede tek olma özelliği taşıyor ve bu manada Arsuz Kaymakamlığımız ile birlikte Arsuz Çayı’nda gerçekleştirdiğimiz Kano yarışlarıyla yine bir ilke imza attık. Arsuz Uluçınar Su Sporları Merkezimizin faaliyete geçmesinde büyük emekleri olan Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Genel Sekreteri Onur Yıldız’a teşekkür ediyoruz. Ayrıca her alanda özverili çalışmaları ile üstün performans sergileyen her biri alanında uzman olan ekip arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Arsuz Uluçınar Su Sporları Merkezi’nde gerçekleştirilen su sporları kurslarından oldukça memnun kaldıklarını ifade eden vatandaşlar da bu tesisin Arsuz’a kurulmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek emeği geçen Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ve Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Cemil Şensöz’e teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"