Uygulama Belen’de de başladı

Yayınlanma Zamanı : 08 Ekim 2018 Saat: 17:52

Uygulama Belen’de de başladı

Ülke genelinde sıkıntılı durumlara yol açan döviz kurlarındaki artış bahane edilerek fiyatlarda gerçeği yansıtmayan artış yapan esnaflar, her ilçede olduğu gibi Belen’de de vatandaşlardan tepki gördü. Şikâyetler üzerine Belediye Başkanı Adnan Vurucu’nun talimatlarıyla denetleme yapan zabıta ekipleri, satışı yapılan ürünlerin etiket fiyatlarını kontrol etti.

Özellikle fırınlarda önerilen fiyatlar duyurulmuş olmasına rağmen, bazı esnafların normal fiyatın üzerinde satış yapmaya çalıştığını ve yerli üretim logosu kullanmayan üreticilerin uyarıldığını dile getiren Belen Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ekiz, “Esnafları bilinçlendirmek şu anda tek amacımız. Çünkü müşteri kayıpları ilerleyen zamanlarda artacak. Şu anda kazanç sağladıklarını düşünüyorlar ama bu durum müşteri kaybı olarak onlara geri dönecek. Üreticilerimizi 3 Ekim 2018 ile zorunlu hale gelen ‘Yerli Üretim Logoları’ kullanmaları konusunda uyarıyoruz. Reyon fiyatları ile kasa fiyatları arasındaki farka özellikle dikkat ediyoruz. Özellikle fırınlarda pide ekmeğin 1 TL 25 Kuruş olarak, somun ekmeğin ise 1TL’den satılması gerektiğini vurguluyoruz” dedi.

Konuyla ilgili olarak vatandaşlardan sıkça şikâyet aldıklarını belirten Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu ise, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine, piyasadaki geçici dalgalanmaları fırsat bilen satıcılara karşı, gerek gelen ihbarlar, gerek döviz kuruna bağlı olarak, denetimlerimizin sıklıklarını arttırdık. Duyarlı vatandaşlarımızdan da özellikle bu konuda hassas davranmalarını rica ediyorum. Fark ettikleri durumlarda hemen zabıta ekiplerimize bildirmelerini, gereğinin yapılacağından da şüphe duymamalarını belirtmek isterim. Daha güvenilir alışveriş yapmak adına her zaman hem vatandaşlarımızın hem de satıcılarımızın çıkarlarını düşünüyor, buna göre de hareket ediyoruz” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"