Trafiğe havadan ve karadan denetim

Yayınlanma Zamanı : 08 Ekim 2018 Saat: 11:16

Trafiğe havadan ve karadan denetim

Hatay İl Jandarma Komutanlığı, trafik denetlemelerinde etkinliğin arttırılması amacıyla il genelinde helikopter ve drone destekli trafik denetlemesine başladı. İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yılmaz Kırgel, Jandarma Trafik Şube Müdürü Başçavuş Mustafa Üstüner ve beraberindeki görevlilerin de helikopterle bazı ilçelerde havadan denetim gerçekleştirdiği uygulamada kural ihlali yapan araçlar havadan tespit edilerek, uygulama noktalarına bildirdi.

Kontrol noktasındaki güvenlik güçleri de hem helikopterdeki ekipler tarafından hem de drone yardımıyla kural ihlali yaptığı tespit edilen sürücülere cezai işlem uygularken, araç sürücülerine kuralları hatırlatan broşür dağıtıp, şeker ikramında bulundu.

Uygulamanın il genelinde devam edeceğini ifade eden Hatay Valiliği de konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; “İçişleri Bakanlığı’nın 100 Günlük Eylem Planı kapsamında trafik denetimlerinde etkinliğin artırılması amacıyla jandarma trafik sorumluluk bölgesindeki yollarda ihlalerin önlenmesi maksadıyla helikopter ve drone ile havadan trafik denetimi yapılması planlanmıştır. Bu kapsamda Hatay İl Jandarma Komutanlığı’nca Hatay il genelinde karayolunda trafik timleri ile koordineli olarak havadan helikopter destekli trafik denetimi yapılmıştır. Uygulamada kural ihlali yapan araçlara cezai işlem uygulanmıştır. Trafik kazalarını en aza indirerek can ve mal kayıplarını en asgari düzeyde tutmak maksadıyla teknolojik araç ve gereçleri kullanmak suretiyle hava destekli trafik denetimleri sürdürülecektir.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"