Arsuz 1’nci etap altyapı şebekesinin temeli atılıyor

Yayınlanma Zamanı : 05 Ekim 2018 Saat: 19:03

Arsuz 1’nci etap altyapı şebekesinin temeli atılıyor

Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin Arsuz 1. Grup Kanalizasyon Şebekesi(Karaağaç ve Nardüzü Mah.) ile Belen Kollektör Hattı İnşaatı temel atma törenini Pazar günü saat: 14.00’te Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katılımıyla gerçekleşecek. Arsuz’un kanayan yarasına neşter vuracak olan projeden Arsuz’un yanısıra Belen ve Cırtıman da faydalanacak.

Arsuz Karaağaç Mahallesi(Konarlı Mevkii) Hıdır(A.S) ziyareti arkasında gerçekleşecek olan altyapı temel atma törenine herkesi davet eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Şu anda 2,5 milyarlık hazır projemiz var. Mecliste her şeye hayır diyen bir parti var. Dörtyol’daki, Arsuz’daki ve Samandağ’daki içme suyu şebekesini yapmak için kredi istedik, hayır dediler. Zannediyorlar ki bu projelerden sadece CHP ve MHP’li vatandaşlar faydalanacak. Biz parti ayırmaksızın her bölgemizde alt yapı yaptık. Önümüzdeki günlerde Samandağ içme suyu şebekesinin yapımına başlayacağız. Şu anda Arsuz’un birinci etap kanalizasyonunu yapıyoruz. Bu kanalizasyondan Cırtıman da Belen de faydalanacak. 2 milyon Hataylı vatandaş faydalanacak. İnşallah Pazar günü Karağaç’ta yapımına başlanan alt yapının temelini atacağız. Karaağaç’taki proje tamamlanınca arıtma tesisi de yapacağız. Dünya uzaya giderken biz bir kanalizasyonu halledememişiz. Şu anda Türkiye’de en çok alt yapı yapan belediye Hatay Büyükşehir Belediyesidir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"