FETÖ’den ceza alanlara CHP İl Başkanı’ndan şaşırtan açıklama

Yayınlanma Zamanı : 03 Ekim 2018 Saat: 16:32

FETÖ’den ceza alanlara CHP İl Başkanı’ndan şaşırtan açıklama

CHP Hatay İl Başkanı Av. Halil İbrahim Özgün, FETÖ’nün medya yapılanmasının “darbe çağrışımı” davasında, Ahmet Altan, Mehmet  Altan ve Nazlı Ilıcak’a “anayasayı ihlal” suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarının istinaf mahkemesince onanmasını eleştirdi.

Nazlı Ilıcak ile Altan Kardeşlere verilen cezanın  kanuni olmadığını dile getiren Özgün, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; “Daha önce de defalarca farklı platformlarda ifade ettim. Mehmet Altan, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ı günahım kadar sevmem. Ancak kendilerine verilen müebbet hapis cezası kanuni değildir. Kalemlerini satmalarının karşılığı olmalıdır. Ancak bu karşılık ölüme kadar hapis cezası şeklinde ağır ve orantısız olmamalıdır. Bu karar düzeltilmelidir. Sevmediğimiz kişilere yapılan haksızlığa da başkaldırdığımızda hukukçu, böyle bir toplum yarattığımızda adil ülke oluruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"