“Böyle bir durumda derhal polise başvurun”

Yayınlanma Zamanı : 27 Eylül 2018 Saat: 16:16

“Böyle bir durumda derhal polise başvurun”

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, kendi adı kullanılarak yapılan dolandırıcılık girişimlerine karşı vatandaşları ve iş insanlarını dikkatli olmaları yönünde uyardı. Kendi adı veya kaymakamlık makamı adına  çeşitli yardım taleplerinde bulunan dolandırıcılar olduğu bilgisi aldıklarını söyleyen Kaymakam Soytürk, bu gibi durumla karşılaşan vatandaşlardan derhal emniyet güçlerine haber verilmesini istedi.


Hiçbir kamu görevlisinin telefonla arayarak yardım talebinde bulunmayacağını hatırlatan Kaymakam Soytürk, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bazı şahıslar tarafından, iş insanlarını ve hayırseverleri, Kaymakam Recep Soytürk veya Kaymakamlık Makamı adına aradığını söyleyerek çeşitli gerekçelerle para yardımı talebinde bulundukları ve bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları Kaymakamlığımıza gelen bilgilerden anlaşılmıştır. Vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini para veya yardım talebi ile arayan kişilere itibar etmemeleri, bu ve benzeri bir durum ile karşılaştıklarında derhal polis (155) veya jandarma (156) birimine müracaat ederek bilgi vermeleri ya da İskenderun Kaymakamlığı (Özel Kalem: 0 326 614 23 23) ile irtibat kurarak bilgi paylaşmaları suç işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır. Bu vesileyle hayırsever iş insanları, esnaf ve vatandaşlarımıza bir kez daha hiçbir kamu görevlisinin telefonla arayarak ihtiyaç sahipleri için para ve yardım talep etmeyeceği hususunu önemle hatırlatırız.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"