DSİ’nin Hatay yatırımları ovayı ihya edecek

Yayınlanma Zamanı : 26 Eylül 2018 Saat: 19:33

DSİ’nin Hatay yatırımları ovayı ihya edecek

Hatay Valisi Erdal Ata, DSİ yatırımlarının genel durumunun ele alındığı Hatay Koordinasyon toplantısına başkanlık etti.

Valilik Abdurrahman Melek toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Sebahat Özgürsoy Çelik, Vali Yardımcıları Nursal Çakıroğlu, Bilal Ölmez, DSİ Adana Bölge Müdürü Abdulkasım Sarımehmet, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, DSİ 63. Şube Müdürü Mehmet Ekinci, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, parti yöneticileri ile ilçe ziraat odası başkanları katıldı.
Hatay’daki mevcut DSİ yatırımlarının genel durumu ve çalışmalarda gelinen nokta hakkında hazırlanan sunum ile başlayan toplantı, yatırımların en kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulması adına yapılacakların değerlendirilmesi ile devam etti.

Toplantının ardından, Hatay milletvekilleri DSİ 63. Şube Müdürü Mehmet Ekinci ile birlikte Tahtaköprü Barajı’nın yükseltilmesi kapsamında şantiye alanında incelemelerde bulundu.  9 metre yükseltilecek olan barajdaki çalışmalar tamamlandığında su tutma hacmi 2 kat, sulanabilen arazilerin ise 3 kat artacağı ifade edildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"