Soğukoluk’taki yangın evlere yaklaştı

Yayınlanma Zamanı : 13 Eylül 2018 Saat: 11:22

Soğukoluk’taki yangın evlere yaklaştı

Soğukoluk’ta 8 saattir devam eden ve yaklaşık 10 hektarlık alanda etkili olan yangında söndürme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Elektrik telinden çıktığı tahmin edilen ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan yangına 20 arazöz, 5 su tankı, 11 itfaiye aracı ve iş makineleri sevk edildi. Yangına havadan da 4 yangın söndürme uçağı ve 5 helikopter ile müdahale ediliyor.

Arsuz Kaymakamı ve Belen Kaymakam Vekili Musa Sarı, yangının ilçede etkili olan rüzgardan dolayı elektrik telinin kopması nedeniyle çıktığını tahmin ettiklerini ifade ederek, “Detaylar araştırılacak. Çok şükür ki can kaybımız yok. Yangın evlere yaklaştı, ama ekiplerimiz müdahale etti. 4 uçağımız 5 helikopterimiz var yaklaşık 20 arazözümüz var. 11 itfaiye aracı ve iş makineleriyle yangına müdahale ediyoruz” diye konuştu. Yangına müdahale devam ederken ekipler, askerler de destek veriyor.

 

https://www.facebook.com/adnanvurucu/videos/2036437110000953/

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"