Teröristlere hava harekatı

Yayınlanma Zamanı : 30 Ağustos 2018 Saat: 0:36

Teröristlere hava harekatı

Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) tarafından düzenlenen hava harekatlarında Hatay’da 6 ve Irak’ın kuzeyinde de 9 olmak üzere toplamda 15 terörist etkisiz hale getirildi. Türk Silahlı Kuvvetlerince Hatay kırsalında düzenlenen hava harekatında saldırı hazırlığındaki 6 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Hatay kırsalında 29 Ağustos’ta düzenlenen hava harekatında güvenlik güçlerine saldırı hazırlığı içinde olduğu tespit edilen 6 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. İçişleri Bakanlığı, Payas Amanos dağı Karacanören kırsalında su kesintisi için çalışan 5 işçiyi rehin alan ve daha sonra bırakan teröristlerin etkisiz hale getirildiğini belirttiği açıklamasında da şu ifadelere yer verdi: “28 Ağustos 2018 tarihinde Hatay-Payas’ta 5 vatandaşımızı erzak temini maksadıyla rehin alan ve bugün serbest bırakan teröristler, Jandarma İHA ve Jandarma Operasyon Birliklerince yapılan takip sonucu Hatay Kıraç Tepe Bölgesine yapılan yakın hava desteğiyle 5 terörist etkisiz hale getirilmiştir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"