Toprak Anaokulu, çocuklarınızın ‘Geleceğine Dokunacak’!

Yayınlanma Zamanı : 29 Ağustos 2018 Saat: 18:57

Toprak Anaokulu, çocuklarınızın ‘Geleceğine Dokunacak’!

3-6 yaş arası minik öğrencilere yeni ve farklı bir konseptle eğitim verecek olan Özel Toprak Anaokulu faaliyete başladı. İskenderun Gelişim Sitesi’nde açılan Özel Toprak Anaokulu 2018-2019 eğitim öğretim dönemi için anaokulu öğrencilerine kapılarını açarak, kayıtlara başladı.

“Geleceğine Dokunun” sloganıyla yola çıkarak tam donanımlı ekipmanları ve uzman kadrosu ile hizmete giren İskenderun Özel Toprak Anaokulu’nun Kurucusu Sara Bayram okulla ilgili şu bilgileri verdi: “Son derece modern ve hijyenik olarak tesis edilen, özel hobi bahçeleri, her çocuğun bireysel özelliklerine uygun farklı eğitim sistemiyle İskenderun’un örnek okul öncesi eğitim kurumu olmak için yola çıktık. 3-6 yaş arası çocuklarımıza eğitim verecek olan kurumumuzda çocuklarımızı, yaparak-yaşayarak ve keşfederek öğrenmeleri için hazırladığımız ortamda, kültürel ve evrensel değerleri dikkate alarak yetiştireceğiz. Düşüncelerini rahatça ifade eden, özgüven duygusu yüksek, problem çözme becerisi gelişmiş, yaratıcı, ihtiyaçlarını kimseye ihtiyaç duymadan karşılayabilen, sanatı ve bilimi seven, nitelikli bireyler yetiştirmek için varız. “Çocuk merkezli, Oyun ve Ekolojik temelli eğitim sisteminin uygulandığı Okul öncesi ve Branş eğitimleri, Ekolojik yaşam alanı, İngilizce ve Akıl oyunları laboratuarı, Sosyal yaşam atölyeleri, kapalı spor salonu, oyun parkları, hobi köşeleri, psikomotor becerileri geliştiren pistleri ile erken çocukluk döneminde öğrencilerine yaparak yaşayarak öğrenme olanakları sunmaktadır. Duygusal zeka eğitimi uygulanarak, çocukların öz farkındalık, duygusal kontrol, empati ve ilişki becerileri güçlendirilmektedir. Çocuk psikologu eşliğinde, aile danışmanlığı, 3’er aylık periyotlarla gelişim testleri ile çocuklarımızın güçlü ve desteklenmesi gereken yönlerini belirlemekteyiz. Branş eğitimlerinde, İngilizce, Akıl Oyunları, Müzik, Drama, Görsel Sanatlar, Satranç, Dans/Jimnastik gibi eğitimlerimiz olacaktır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"