Hep birlikte nice bayramlara

Yayınlanma Zamanı : 20 Ağustos 2018 Saat: 19:40

Hep birlikte nice bayramlara

İskenderun’da yaşayan Hristiyan Ortodoks Cemaati, 300 yıllık kilise duvarına astıkları pankartla, Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutladı. Müslümanların her dini bayramında olduğu gibi hoşgörü rüzgarı estiren bayram kutlaması pankartı, vatandaşlar tarafından oldukça dikkat çekti.

İskenderun’da yaşayan Hristiyan Cemaati Şehit Pamir Caddesi üzerinde bulunan 300 yıllık Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi duvarına asılan ve üzerinde, “Kurban Bayramınızı kutlar, birlik, beraberlik ve esenlik içinde nice bayramlar dileriz” yazan pankartla Müslümanların, Kurban Bayramı’nı kutladı. İskenderun şehir merkezinde bulunan tarihi Ortodoks Kilisesi’nin ön cephesine asılan dev pankartta, Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutlayan Ortodoks cemaati astıkları pankartı gören vatandaşlar, “Biz beraber Hatay’ız. Her sene böyle kutlama yapıyorlar. Hoşgörünün hakim olduğu bir şehirde yaşadığımız için her zaman gurur duyuyoruz. Onlar kutlarlar, biz de Noel de gideriz, kutlarız. Böyle bir şehirde yaşadığımız için mutluyuz. Ayrım olmaması Hatay’ımızın en güzel örneklerinden biri. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Tüm halkımızın bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"