Yok artık… Su kuyusu kundaklandı

Yayınlanma Zamanı : 14 Ağustos 2018 Saat: 12:22

Yok artık… Su kuyusu kundaklandı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Reyhanlı’da yeni açılan ve bağlantıları yapılan içme suyu kuyusundaki elektrik kablolarının yakıldığını ve çalındığını duyurdu.

Kurtuluş Mahallesi’nin içme suyu şebekesini beslemesi amacıyla açılan ve kuyuya elektrik enerjisi sağlayan 150 metrelik yer altı kablosunun yakıldığını ve bir kısmının da çalındığını açıklayan HATSU Genel Müdürlüğü, olayın anında ilçe emniyet müdürlüğüne bildirildiğini ve tutanaklar tutulup yasal işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Kurtuluş Mahallesi’ne su iletecek kuyunun enerji nakil hatlarının kimliği belirsiz kişiler tarafından verilen zarardan ötürü kullanılamaz hale geldiğini belirten HATSU yetkilileri, yapılan saldırı ve hırsızlık vakalarını yapan kimseleri kamuoyunun takdirine bıraktıklarını ve verilen zararın onarımı yapıldıktan sonra kuyunun aktifleştirileceğini bildirdi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"