Sorunlara yerinde çözüm toplantısı Payas’ta

Yayınlanma Zamanı : 14 Ağustos 2018 Saat: 10:05

Sorunlara yerinde çözüm toplantısı Payas’ta

Hatay Vali Vekili Orhan Mardinli, ilçelerde gerçekleştirdiği “Muhtarlar ve Halka Buluşma” toplantıları kapsamında Payaslı vatandaşlar ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Payas Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Hatay Vali Vekili Orhan Mardinli’nin yanı sıra İl Jandarma Komutanı JAlb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdür Vekili Sait Doğruer, Payas Kaymakamı Dr. Polat Kara, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, ilgili kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantı, Payas Kaymakamı Dr. Polat Kara’nın ilçe ile ilgili verdiği brifing ile devam etti.

Vali Vekili Orhan Mardinli, toplantıyı Bakanlığın talimatı doğrultusunda ilçelerde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelerek kamu hizmetlerinin etkili, süratli, verimli ve şeffaf bir şekilde yapılması, aksaklıkların gündeme getirilmesi ve vatandaşlarımızın taleplerini birinci ağızdan dinlemesi amacıyla düzenlediklerini belirtirken, geçen yıl yapılan toplantı sonucunda; 25 talepten 9’nun olumlu sonuçlandığını,12 talebin işleminin devam ettiğini, 4 talibin ise olumsuz sonuçlandığını belirtti.

Toplantının devamında muhtarlar ve vatandaşlar tek tek söz alarak mahallelerinin sıkıntılarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Vekili Orhan Mardinli’ye iletti. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Vekili Orhan Mardinli, sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"