Başkan Savaş’tan HADO açıklaması

Yayınlanma Zamanı : 08 Ağustos 2018 Saat: 16:33

Başkan Savaş’tan HADO açıklaması

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mersin, Kıbrıs ve Beyrut seferlerine hazırlanan, Türkiye’nin en hızlı gemisi HADO ile ilgili açıklama yaptı. 7 ilçesinin Akdeniz’in mavi suları ile buluştuğu Hatay’ın ilk deniz otobüsü olan HADO ile ilgili resmi işlemlerle uğraştıklarını ve turistlerin rahat ulaşımını sağlamak amacıyla kiraladıkları iskelenin bakımını gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Savaş, seferlerin yakın bir zamanda başlayacağını dile getirdi.

Hatay’ı, Güney’in ve Güneydoğu’nun ekonomik üs bölgesi yapmak istediklerini anlatan Başkan Savaş, “Uluslararası düzeyde önem taşıyan Hatay Deniz Otobüsü(HADO) projesini hayata geçiriyoruz. Bu projeyle Hatay’ın dünya ile bağlantısı deniz yolu ile sağlanmış olacak. Kentimiz için çok önemli. Hatay’ı, Güney’in ve Güneydoğu’nun ekonomik üs bölgesi yapmak istiyoruz. Ticaret bölgesi ve turizm lokomotifi olma hedefindeyiz. Bunun için de Ortadoğu, Kıbrıs ve Akdeniz’e deniz yoluyla ulaşımı sağlamanın peşindeyiz. Bu projeyle ticaretimizi hem Kıbrıs’a hem de Mersin’den Beyrut’a kadar yaymak istiyoruz. Türkiye’nin en büyük ve en hızlı deniz otobüsünü aldık. Resmi işlemleriyle uğraşıyoruz. Kiraladığımız iskelede güzel bir alan oluşturmaya çalışıyoruz. En yakın zamanda seferlere başlayacağız. Hatay’ın müthiş bir potansiyeli var. Bizden sonraki nesillere çok daha güzel bir Hatay bırakmak istiyoruz.  Ama, Hatay halkının hakkını da teslim etmek lazım. Yedi yıldır savaşın gölgesinde yaşarken, Suriye’den gelen misafirlere ne kem gözle baktılar, ne de şikayet ettiler. Bu topluma hizmet etmek bizim için ibadettir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"