Baktığımız yerler yeşerecek!

Yayınlanma Zamanı : 06 Ağustos 2018 Saat: 18:33

Baktığımız yerler yeşerecek!

Seiko Optik, TEMA Vakfı iş birliğiyle geliştirdiği ‘Baktığımız Yerler Yeşerecek’  sosyal ve toplumsal duyarlılık projesiyle Gaziantep Nur Dağı’nda 10 bin adet fidan dikerek, ‘Seiko Optik Türkiye Hatıra Ormanı’ oluşturacak. Görme sorunları, göz hastalıkları, göz sağlığının korunması, düzenli göz muayenesi ve kaliteli gözlük camı kullanımı konularında yürütülen çalışmalar doğrultusunda hem toplumu bilinçlenmeyi, hem de gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hedefiyle gerçekleşen proje kapsamında Seiko Optik, Türkiye genelindeki bayilerinden satın alınan camlar karşılığında müşterilerinin adına Gaziantep Nur Dağı’nda doğaya bir fidan dikecek.  Seiko Optik, dikilen fidanların sertifikalarını ise kullanıcıların ismine özel olarak düzenlenen belgeleri, satın aldıkları ürünle birlikte adreslerine gönderecek.

“Göz sağlığına önem verin”

Türkiye’de yaklaşık 15 milyon gözlük kullanıcısı var Seiko Optik Genel Müdürü Suat Çam, “ Toprak bize dolaylı olarak camı veriyor, biz bu cama bilgimizi ve teknolojimizi katıyoruz ve insanlık için bir fayda sağlıyoruz. Göz gibi önemi bir duyumuza cam ile hayat veriyoruz. Ve istedik ki alınan bir gözlük camı tekrar bir şekilde doğaya dönsün… Göz sağlığı üzerine doğru bilinen çok yanlış var, bireyler bu konuda yeterli bilgiye sahip değil. Muayene ettiğim bir çok hasta gözünde bir bozukluk olduğunun farkında değil, bozuk görme biçiminden rahatsızlık duymayan ve normal görüşün öyle olduğunu sanan hastalar dahi var. Bunlar gözlük kullanmaya başladıklarında aradaki farkı ayırt edebiliyorlar. Özellikle ebeveynleri bu konuya daha bilinçli yaklaşmaları konusunda uyarmak istiyorum; Okul çağındaki çocuklarını 6 ayda bir düzenli göz muayenesinden geçirsinler’ dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"