Veee… Şampiyonluk için yola çıkıyor

Yayınlanma Zamanı : 03 Ağustos 2018 Saat: 17:34

Veee… Şampiyonluk için yola çıkıyor

Kısa sürede teknolojiye yön veren üniversitelerden biri olmayı başaran İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE)’nin teknoversite vizyonuna katkı sunan Elektro Mobil Takımı’nın ürettiği elektrikli otomobil “TÜBİTAK Elektromobil Yarışması’na” katılmak için 4 Ağustos’ta yola çıkıyor.

Yerli otomobilin çok konuşulduğu günümüzde, konuyla ilgili ciddi bir çalışma ortaya koyan İSTE’li dahi öğrenciler, 6-12 Ağustos 2018 tarihinde Kocaeli Yarış Pisti’nde gerçekleşecek olan yarışlara katılmak üzere 4 ağustos 2018 cumartesi saat:16.00’da İSTE Merkez Kampüsü’nden Kocaeli’ne törenle uğurlanırken, ayrıca Elektro-Mob-İSTE adını verdikleri otomobili de görücüye çıkaracak.

Tasarımı tamamen kendilerine ait olan ve en ince detaylarına kadar her parçasını elleriyle üreten Elektro Mobil Takımı, Elektro-Mob-İSTE ile yarışmada teknoloji konusunda oldukça iddialı olduklarını bir kez daha göstermeye hazırlanırken, üniversiteyi ve İskenderun’u  en iyi şekilde temsil edeceklerini ve kente iyi bir dereceyle dönmeye hazır olduklarını dile getirdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"