Arsuz, adım adım Avrupa’ya açılacak

Yayınlanma Zamanı : 01 Ağustos 2018 Saat: 12:54

Arsuz, adım adım Avrupa’ya açılacak

Arsuz Kaymakamlığı/ İlçe Milli Eğitim Proje Ofisi tarafından Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına hazırlanan “Teknoloji Işığında Avrupa’ya Adım Adım” isimli Erasmus+ KA101 Okul Eğitimi Konsorsiyum projesi,  Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Ulusal Ajans tarafından hibelendirilmeye hak kazandı.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Konacık İlkokulu, Uluçınar Ortaokulu, Hüyük Ortaokulu, Hacıahmetli Ortaokulu, Üçgüllük Ortaokulu ve Yukarıkepirce Ortaokulu’nun dahil olduğu ‘’Teknoloji Işığında Avrupa’ya Adım Adım’’ isimli  projeyle eğitimde  kaliteyi arttırmak, daha interaktif ve eğlenceli bir eğitim ortamı oluşturmayı hedeflediklerini belirtirken,  “Bu amaçla, konsorsiyum ortağı okulların öğretmen ve idarecileri birbiriyle bağlantılı iki farklı kursa katılım gösterecekler. 1.si 18 personelin katılımıyla Prag’da düzenlenecek ve teknolojik araçların, web2.0 araçlarının, e-öğrenmenin hem sanal ortamda hem de geleneksel sınıflarda uygulanışını gösteren 5 günlük  “Eğitimde BİT Kullanımı Kursu” dur. 2. si ise Londra’da düzenlenen proje tabanlı öğrenmeyi, projeler tasarlamayı, proje yazımında yaratıcı ve eleştirel düşünmeyi geliştirmek için bir araç olarak BİT i kullanmayı, çok kültürlü sınıflara hitap edebilmeyi, öğrenme materyallerini farklı sınıfların ihtiyaçlarına göre uyarlamayı içeren 5 günlük “Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Kursu”dur. Bu projemizin hayata geçmesine katkı sunan Valimiz Sayın Erdal Ata’ya, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Dönmez’e  ve projeyi hazırlayan Arsuz Kaymakamlığı /İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ekibi Koordinatörlerine ve öğretmenlerine  teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"