Hastanelerde ‘şiddete’ karşı jandarma dönemi

Yayınlanma Zamanı : 31 Temmuz 2018 Saat: 11:15

Son yıllarda sağlıkta yaşanan şiddet ve saldırıların önlenmesi için bir dizi önleyici tedbirler alınmaya başladı. Buna göre, kamu hastanelerinde polisin yanı sıra jandarma da görev yapmaya başladı. Jandarma 24 saat hastanede bulunacak. Hastanelerde sağlık personellerine şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, kamu hastanelerinde jandarma da görev yapacak. Herhangi bir şiddet olayında polisle birlikte hareket edecek jandarma 24 saat hastanede bulunacak.

İçişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü çalışma sonucunda, hasta potansiyeli yüksek hastanelerde polislerinin yanında 1 rütbeli jandarma personeli ile 1 er görev yapacak. Herhangi bir şiddet olayında jandarma personeli polisle birlikte hareket ederek duruma müdahale edecek. Bunun şiddetin önlenmesi ile birlikte, asayiş olaylarında işleyişi hızlandırması amaçlanıyor. Şuanda pilot hastanelerde bu uygulama başladı. Önümüzdeki günlerde yapılacak değerlendirmeler sonucu diğer büyük kamu hastanelerinde de jandarma ekipleri görev alacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"