Komisyonun ‘Şahin gözü’ pür dikkat

Yayınlanma Zamanı : 26 Temmuz 2018 Saat: 16:51

Komisyonun ‘Şahin gözü’ pür dikkat

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, üyesi seçildiği TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon(KEFEK)’undaki çalışmalarına başladı. Komisyonun, hak ihlalleri ve kadına yönelik her türlü ayrımcılık, şiddet gibi konularla ilgili başvuruları inceleyerek, gerekli görülen hallerde ilgili mercileri uyarmak adına çalışmalar başlatacağını ifade eden Şahin, Türkiye’de kadın ve erkeğin ‘Özgür eşit birey’ olarak görülme kavramını hayata geçirmek için mücadele vereceğini ifade etti.

Kadın – erkek eşitliği kavramını sağlamak ve imkânlar ölçüsünde aradaki uçurumu kapatmak adına kadınlara pozitif ayrımcılık uygulamak gerektiğine inandıklarını söyleyen Suzan Şahin, “Komisyonumuz yasama yani kanun teklif ve tasarılarını inceleme, vatandaşın dilekçe ve şikayetlerini alıp ilgili kuruluşları uyarma yetkisine, toplumsal sorunları inceleme, toplumu bilgilendirme, bilinçlendirme çalışmaları, ulusal ve uluslararası toplantı, panel ve sempozyum yapma yetkisine de sahip bulunuyor. CHP olarak, kadın/erkek eşitliği kavramını sağlamak ve imkânlar ölçüsünde aradaki uçurumu kapatmak adına kadınlara pozitif ayrımcılık uygulamak gerektiğine inanıyoruz. Kadınlara hayatın her alanında uygulanması gereken pozitif ayrımcı hamleler, hedeflenen kadın-erkek eşitliğine zemin hazırlayacak. Böylece uzun yıllar ihmal edilen ve görmezden gelinen kadınlarımızın, erkek yurttaşlarımızla aynı imkân ve şartlara ulaşması sağlanacaktır. İnanıyorum ki toplumumuzun tüm kesimleri kadınlara karşı uygulanmasını istediğimiz bu ayrıcalıklara ve uçurumun kapatılmasına yönelik çalışmalarımıza hoşgörüyle yaklaşacaktır” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"