Arsuz’da 40 hektar orman kül oldu

Yayınlanma Zamanı : 25 Temmuz 2018 Saat: 22:25

Arsuz’da 40 hektar orman kül oldu

Arsuz’a bağlı Işıklı Mahallesi’nde çıkan orman yangınını kontrol altına alma çalışmalarına vatandaşlar da gönüllü destek veriyor. Çocuklar ve kadınların tedirgin ve meraklı bakışlarla yangın söndürme çalışmalarını izledikleri yangında, alevlerin ormanlık alanda bulunan evlere sıçramaması için yoğun çaba sarf edilirken, yangının büyük çoğunluğunun kontrol altına alındığı belirtildi. İlk belirlemelere göre yangında 40 hektarlık alanın zarar gördüğü öğrenildi.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Alparslan Altıntaş, “Helikopterlerden ilk görüntüleri aldıktan sonra yangının tehlikeli olabileceği noktasında şüphemiz artınca Adana, Mersin ve Antalya’dan da 4 helikopter, 2 uçağımızı kaldırdık. 36 arazöz, 12 su tankı, 6 dozer, 2 greyder ve 300’e yakın işçimizle birlikte 11-12 teknik elemanla yangına müdahale ettik. Yangın şu an için kısmen kontrol altında. Çok büyük tehlike arz etmiyor. Tabii yangımızın bu kadar büyümesinin esas sebebi, köy merkezinde çıkmış olması ve köydeki insanlar zarar görmesin diye ilk önce köydeki yanan alanlara, evler zarar görmesin diye müdahale ettik” dedi.

Altıntaş, ayrıca “Yangın çıkar çıkmaz evler tarafına ilerliyordu, biz o tarafa müdahale ettik ki evlere zarar vermesin diye. Yanan herhangi bir ev, ne de yaralanan insanımız var” açıklamasını yaptı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"