Tankların efendileri yüreklere dokundu

Yayınlanma Zamanı : 13 Temmuz 2018 Saat: 14:58

Tankların efendileri yüreklere dokundu

Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PKK/PYD-YPG ve DEAŞ hedeflerine yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev alan ve “Çöl tilkileri” lakabıyla anılan 28’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Tank Taburu, Türk Kızılayı İskenderun Şubesi’ne adak kurban bağışında bulundu. Vatan savunmasında sınır ötesi operasyonlarda görev alan askeri birlik yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı bu çok duygu ve anlam yüklü bağışla bir kez daha yüreklere dokunmayı başardı.

Çöl Tilkilerine teşekkür

Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, adak kurbanlarını yerine getiren askerlere teşekkür ederek, “Öncelikle askeri birliğimize teşekkür ediyoruz. Allah, ordumuzu muzaffer eylesin, kaza, bela ve tüm kötülüklerden korusun.. Yaptıkları adakları kabul olsun. Yapılan kurban bağışlarını, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yemek ihtiyacını karşılamak amacıyla aşevimizde değerlendireceğiz. İskenderun Kızılay olarak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yapılan bağışlardan yararlanmaları için çalışmalarımızı hızlandırdık. Vatanı, bizleri ve sınırlarımızı korumak amacıyla zor bir görevi canları pahasına üstlenen askerlerimizin bu denli bağışları bizleri çok mutlu etti ve duygulandırdı. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” derken, bağış toplamaya devam ettikleri vurgusu yaptı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"