Taraftar, “UFUK’larda ne LEYLA ne de EYLÜL görünüyor” dedi

Yayınlanma Zamanı : 12 Temmuz 2018 Saat: 15:54

Taraftar, “UFUK’larda ne LEYLA ne de EYLÜL görünüyor” dedi

Hatay’daki Galatasaraylı taraftarların bir araya gelerek oluşturduğu Ultraslan Topluluğu, çocuk istismarı ve son günlerde artan çocuk kaybolma vakalarına tepki gösterdi. 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda bir araya gelen Galatasaray taraftarları,  çocuklarla birlikte düzenledikleri toplantıda, ‘Sokaklar sizin olsun, oyunun tadı yok.. UFUK’larda ne LEYLA ne de EYLÜL görünüyor” yazılı pankart asarak, konuya dikkat çekti. Çocuk istismarına kalkışanların en ağır cezalar alması gerektiğini belirten taraftarlar, konunun eğitim, hukuk ve sosyal boyutlarıyla bir bütün olarak ele alınması gerektiğine vurgu yaptı.

“Çocukları hep birlikte koruyalım”

Çocukların korunması için acil yasal düzenlemeler yapılmasını isteyen UltrAslan Antakya Topluluğu adına konuşan Mustafa Altıok, “Ülkemizde maalesef gün geçtikçe, kayıp çocuk vakaları artmakta, çocuk istismarı çoğalmakta ve çocuk cinayetleri gün geçtikçe kamuoyu vicdanını derinden yaralamaktadır. Bu elim hadiseler ne yazık ki sadece iki çocuğumuzun katledilmesiyle sınırlı değildir. Yazılı/görsel medyada yer alan alamayan daha birçok vaka ne yazık ki ülkemizde meydana gelmektedir. Bu menfur olaylar ile yeniden çocukların korunması için acil yasal düzenlemeler yapılması ve zalimlerin alabilecekleri en ağır cezaları alması hususunda, meclisimizi üzerine düşen kanun yapma vazifesini yerine getirmesini beklemekteyiz. Öncelikle yerine getirilmesi gereken en elzem hususun bu olduğuna inanmaktayız. Sonrasında mesele sadece ceza boyutuyla bırakılmadan bu tür vahşetleri ortaya çıkaran etmenler hassas bir şekilde analiz edilmeli, caydırıcı cezaların yanında önleyici tedbirler alınmalı, çocukları koruma konusunda bütünlük arz eden bir tarzda eğitim, hukuk ve sosyal boyutlarıyla konu bütüncül bir şekilde ele alınmalıdır. Ultraslan Antakya temsilciliği olarak; geleceğimiz, umudumuz olan çocuklarımızın korunması için her türlü çalışmaya destek olacağımızı dile getiriyor, tüm kamu özel kurum ve kuruluşlarımızı ve yüce milletimizi çocuklarımıza karşı işlenen zulme karşı çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"