Karayolları Parkı yılan hikayesine döndü!

Yayınlanma Zamanı : 06 Temmuz 2018 Saat: 16:15

Karayolları Parkı yılan hikayesine döndü!

İskenderun Belediye Meclisi, bir önceki toplantıda komisyonlara havale edilen 5 gündem maddesi için toplandı. 4 maddenin oy birliği ile kabul edildiği toplantıya, 2018 yılı bütçesinde diğer müdürlüklerin yılsonunda artacağı düşünülen gider tertiplerinden belediyenin karayolları arazisi üzerinde 2018 yılında yapılması planlanan park ile ilgili olarak 9.500.000,00 TL’lik ödenek aktarımı ile ilgili komisyon raporunun 17’ye 13 oyla reddedilmesi damga vurdu.

Meclise katılan CHP ve MHP’li meclis üyelerinin tamamı ile birlikte AKP’li dört meclis üyesi ve bir bağımsız üyenin de red oyu kullandığı meclis oturumunda ‘Karayollarına yapımı planlanan ‘Park Projesi’ne ödenek aktarımına ‘Hayır’ diyen meclis üyeleri şu isimlerden oluştu:

Ak Parti
İlhan Osman Mesçi
Kemal Tekbaş
Musa Sarraçoğlu
Reşat Beyazıt

CHP
Gazanfer Dik
Gazi Mehmet Tümkaya
Gülden Özdemir
Hakan Ilgın
Hüseyin Tintaş
Müge Uğur
Yılmaz Öztürk

MHP
Osman Çolak
Emir Selim Yazar
İbrahim Yavuz
Adnan İşler
Bekir Bozdoğan

Bağımsız
Nazmi Ceylan

Düzenlenen meclis otrumuna CHP’li iki meclis üyesi Mustafa Alper Menteşoğlu ve Özer Çağşar katılmadı.

Gündem maddeleri şöyle karara bağlandı:
1-Mehmet Şakir BENEK fırın olarak işlettiği işyerinin tahliye edilmesine istinaden Belediyemizin kendisine hukuka aykırı olarak 23.01.2009 tarihinde işyeri açma ve çalışma ruhsatı verildiğinden bahisle uğradığını ileri sürdüğü zarar nedeni ile Belediyemiz aleyhine tazminat davası açmış olup, Mehmet Şakir BENEK Vekili Av. Nevzat ERCAN’ın Belediyemize başvurarak yasanın izin vermiş olduğu uzlaşma zemininde Belediyemiz ile anlaşarak bu zararın tazmini talebi ile ilgili Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu,oy birliği ile kabul edildi.

2- Yazı İşleri Müdürlüğünde 2 adet, Mali Hizmetler Müdürlüğünde 8 adet, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünde 4 adet, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde 4 adet ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde 2 adet olmak üzere münhal bulunan 20 adet memur kadrolarının, 3 dereceli Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosuna, Özel Kalem Müdürlüğünde 3 adet memur, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünde 2 adet memur ve Mali Hizmetler Müdürlüğünde 5 adet tahsildar olmak üzere münhal bulunan 10 adet kadronun 3 dereceli Bilgisayar İşletmeni kadrosuna dönüştürülmesi için unvan değişikliğinin yapılması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu,oy çokluğu ile kabul edildi.

3-Belediyemizin 2018 yılı bütçesinde diğer müdürlüklerin yıl sonunda artacağı düşünülen gider tertiplerinden Belediyemizin karayolları arazisi üzerinde 2018 yılında yapılması planlanan park ile ilgili olarak 9.500.000,00 TL ödeneğin, münakalede belirtilen müdürlüklerin gider tertiplerinden fonksiyonel sınıflandırmanın birinci düzeyleri arasındaki aktarmaların meclis kararı ile yapılması gerektiği belirtildiğinden Park Bahçe Müdürlüğüne ödenek aktarımı yapılması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu,oy çokluğu ile red edildi.

4- Türkiye Futbol Federasyonu Spor Toto Bal Liginde mücadele olacak olan İskenderun Belediye Sporun iç saha maçlarını oynaması için 5 Temmuz Şehir Stadının bakımının Belediyemiz tarafından yapılmak kaydıyla ücretsiz olarak Belediyemize 10 yıl süreyle tahsisinin yapılması ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu,oy birliği ile kabul edildi.

5- İskenderun 2. Organize Sanayi Bölgesi 946, 947 ve 948 nolu parsellerin kıyısında hazırlanan liman amaçlı 1/1000 Ölçekli İlave Uygulama İmar Planı teklifine ilişkin ilgili belediye meclis kararları ile kurum görüşleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından istenildiğinden konunun Meclisce görüşülmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu,oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"