Tosyalı İskenderun Port’a ilk gemi demir atacak

Yayınlanma Zamanı : 05 Temmuz 2018 Saat: 10:46

Tosyalı İskenderun Port’a ilk gemi demir atacak

Türkiye’de hem yassı hem yapısal çeliği aynı anda tek çatı altında üreten Tosyalı Holding’in İskenderun’a bağlı Sarıseki Mahallesi’nde hayata geçirdiği Tosyalı İskenderun Port’a ilk gemi 10 Temmuz’da demir atacak.

4.5 Milyon Ton Kömür – 3.5 Milyon Ton diğer yük olmak üzere, toplamda 8 milyon ton kapasiteli limanı 2018 yılının ilk yarısında faaliyete geçirmeyi hedefleyen Tosyalı Holding’in 125 milyon dolar bütçeyle Tosyalı Denizcilik ve Liman İşletmeciliği A.Ş. unvanlı şirket tarafından yapımını tamamladığı Tosyalı İskenderun Port, karşılayacağı ilk gemiyle hedeflenen sürede devreye girecek.

Bölgenin önemli limanlarından biri olma hedefiyle ilk gemiyi Salı günü karşılayacak olan Tosyalı İskenderun Port, şirketin liman hizmetleri ve lojistik ihtiyaçları karşılamanın yanısıra, ihracat ve ithalat için de önemli bir alternatif oluşturacak.

İskenderun ve bölge ekonomisi ile istihdama katkı sağlayacak olmasının yanında ticaret hızını da arttırarak olan İskenderun Tosyalı Port’un Salı günü ilk gemiyi karşılayacağını duyuran Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı, “Tosyalı Ailesi olarak ilk gemiyi karşılamaya hazırız! Rabbim kazasız belasız hayırlı işler nasip etsin inşallah” diyerek, heyecanlı bir bekleyiş içerisine girdikleri mesajını verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"