Milletvekili mi – Değil mi?

Yayınlanma Zamanı : 03 Temmuz 2018 Saat: 18:08

Milletvekili mi – Değil mi?

24 Haziran seçimlerinde İbrahim Gül’ün MHP’den Hatay Milletvekili olduğu açıklanan, daha sonra yurtdışından gelen oylarla Ak Parti’ye verilen milletvekilliğiyle ilgili hukuki süreç devam ederken, Ak Parti 5’inci sıra adayı Sabahat Özgürsoy Çelik’e mazbata verilmesi kafaları karıştırdı.

MHP’nin Yüksek Seçim Kurulu(YSK)’na yaptığı itiraz süresi dolmadan ve YSK tarafından kesin karar açıklanmadan Ak Partili adaya milletvekilliği mazbatasını dün veren Hatay İl Seçim Kurulu’na MHP teşkilatlarından tepki geldi.

MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, YSK’dan itiraz sonucu beklenmeden mazbatanın verilmesinin doğru olmadığını belirterek, “Milletin vekilleri mazbatalarını alıyorlar. Hayırlı olsun. YSK’ya yaptığımız itirazın sonucu beklenmeden verilen mazbataların hesabını İl Seçim Kurulu nasıl verecek? Bu acele neden? Bu telaş neden? Hatay İl Seçim Kurulu bunun vebalinden kurtulamaz. Adalete güveniyoruz ve hakkın tecelli edeceğine inanıyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"