‘CHP’ye saldırılar dalga dalga yayılıyor’

Yayınlanma Zamanı : 30 Haziran 2018 Saat: 10:59

‘CHP’ye saldırılar dalga dalga yayılıyor’

CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘CHP il Başkanları şehit cenazelerine alınmasın’ talimatı’nın ardından eski milletvekili Eren Erdem’in tutuklanmasını sert bir dille eleştirdi.   Partilerine yapılan dalga dalga saldırılara asla sesiz kalmayacaklarını söyleyen Özgün, bu saldırıların toplumsal barışa dinamit döşemenin yanı sıra toplumsal çatışma ve kaos yarattığını dile getirdi.

‘Ateşle oynuyorlar’

CHP’nin saldırılara rağmen itidalli davrandığına dikkat çeken Özgün, “Süleyman Soylu’nun “şehit cenazelerine CHP il başkanları alınmasın” açıklaması ve CHP milletvekili Eren Erdem’in tutuklanması dalga dalga saldırıdır. Bu saldırılar toplumsal barışa döşenen dinamitlerdir. Başkanlık emeline erişilmişken bu agresif saldırgan tutumun nedeni nedir? Zulme, haksızlığa ve adaletsizliğe asla sessiz kalmayız. Hâla sorumlu ve itidalli davranan biziz. Kararlarınızı gözden geçirmemizi tavsiye ediyoruz” dedi.

‘Toplumsal barışa dinamit döşüyorlar’

CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun kararı doğrultusunda 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen basın açıklamasını da okuyan CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, “Soylu’nun sözleri toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz, siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, bu açıklamanın neresindesin? AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, bu açıklamanın neresindir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki, bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimi yok edip, sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklamalar eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir. Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak, şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"