Gül, “Hataylılar’dan aldığımız yetkiyi, masa başındakilere vermeyiz”

Yayınlanma Zamanı : 25 Haziran 2018 Saat: 15:50

Gül, “Hataylılar’dan aldığımız yetkiyi, masa başındakilere vermeyiz”

24 Haziran 2018 resmi olmayan genel seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından,  yurtdışı seçim sonuçlarının oylara eklenmesiyle Hatay’da milletvekili sayısı bire düşen MHP’de partililier Antakya Yüksek Seçim Kurulu’nun önünde toplantı. MHP birinci sıra adayı Lütfü Kaşıkçı’nın yanısıra adaylığı riske giren İbrahim Gül, il ve ilçe teşkilatları ile çok sayıda partilinin Antakya Adliye’si önünde gerçekleştirdiği buluşmada, ülkücüler haklarını sonuna kadar savunacaklarını dile getirdi.

Adliye önünde açıklama yapan MHP Hatay 2’nci sıra milletvekili adayı İbrahim Gül, sandıkta haktan aldığı yetkiyi, masa başındakilere vermeyeceğini belirterek, “Dün gece itibariyle MHP, Hatay’da almış olduğu oy oranında iki tane milletvekilini Ankara’ya göndermeye hak kazanmıştır. Fakat resmi olmayan bilgi ve sonuçlarla bir siyasi parti MHP’nin milletvekili sayısının bire düştüğünü ve kendi milletvekili sayısının beşe yükseldiğini açıklamıştır. Fakat ellerinde herhangi bir veri ve sonuç yok. Adliyenin önündeyiz burada da resmi bir sonuç yok. Dün akşam itibari ile 7000 küsür oy önde olduğumuz durumda, maalesef bugün sosyal medya aracılığı ile kafa karıştırmak adına yanlış anlatılarak, yurtdışı oylarının illere dağılımı ile milletvekillerinin sayılarının yükselip düştüğü noktasında söylemler var. Ama biz bunların resmi veriler olmadığını biliyoruz. Bunun da arkasında olacağız. Mücadelemize devam edeceğiz. Bu noktada kimse hakkımızı yiyeceğini düşünmesin. Biz helal oylarımızı kimseye yedirmeyiz. Bu işin sonuna kadar takipçisiyiz. Genel merkezimiz ve partimiz bu işin arkasında. Vatandaşımız da bu noktada haklılığımızı bilmek ve bizlere sahip çıkmaktadır. İnanıyorum ki; adalet yerini bulacaktır. Bu işin kararını verecek hükümet yetkilileri, doğru kararı verecektir. Bu yanlışın içinde olanlar da bunun bedelini ödeyeceğini bilmelidirler. Yarın saat 15.00’e kadar itirazlarımız devam edecek. Yurtdışından gelen oyları bekliyoruz. O oylar da Ankara’da sayılıyor. YSK sonuçları açıkladığında her şey ortaya çıkacaktır. Genel başkanımız da bu işin takipçisi. Biz hakkımız olan oyu istiyoruz. Biz Hataylılar’dan sandıkta yetki aldık. Sandıkta değil de masa başında yetki alanlar heveslenmesinler, hevesleri kursaklarında kalacak. Durum lehimize sonuçlanacaktır. Emek hırsızlığına müsaade etmeyeceğiz. Yapılan yanlışı her platformda dile getirmenizi rica ediyorum. Hakkımızı söke söke alacağız. Sosyal medya üzerinden sevinç gösterisi yapanların ellerinde geçerli bir sonuç yoktur. Varsa ispatlasınlar. Sonuçlar manipule edilmektedir. Haklıyız hakkımızı sonunu kadar savunacağız” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"