MMK, ticaret savaşından galip çıktı!

Yayınlanma Zamanı : 14 Haziran 2018 Saat: 10:49

MMK, ticaret savaşından galip çıktı!

Demir çelik sektörünün önemli oyuncuları arasında faaliyet gösteren MMK Metalurji, 2017 yılı içerisinde gerçekleştirdiği 151 milyon Dolarlık ihracat rakamıyla bir önceki yıla oranla yüzde 250’lik bir ihracat artışı gerçekleştirdi. 2017 yılında cirosunu yüzde 60 artırarak yaklaşık 2,5 milyar TL ciroya ulaşan şirket, geçtiğimiz günlerde İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 12 basamak yükselerek 46’ncı sırada yer alırken, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan ‘İlk 1000 İhracatçı Firma’ listesinde de 20 sıra yükselerek ilk 12 şirket arasında yer alma başarısını gösterdi. Türkiye ekonomisine katkı sunan, ihracat rakamlarıyla da hızlı büyümesini sürdürüren MMK Metalurji, TİM’in genel listesinde ise 275 sıra yükselerek 96’ncı sırada yer aldı.

Yüzde 250 artış

10 yıllık süre içerisinde dünyanın en büyük 8 çelik üreticisi ülkesi arasında yer alan Türkiye’nin en büyük üreticileri arasına girme başarısı gösteren MMK Metalurji, 2017 yılında gerçekleştirdiği 151 milyon Dolarlık ihracat ile bir önceki yılın ihracat rakamlarını yüzde 250 artırdı. TİM’in ‘İlk 1000 İhracatçı Firma’ listesinde en fazla ihracat yapan sektörler sıralamasında yüzde 9,5’lik hacimle üçüncü sırada yer alan demir çelik sektöründe 20 sıra yükselerek 12’nci sırada yer alma başarısı gösterdi. Pozitif geçen yıl sonrası kısa ve uzun vadeli hedeflerle ilgili değerlendirmelerde bulunan MMK Metalurji CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Denis Kvasov; “Dünya ticaret savaşlarının yaşandığı ve çelik ihracatına sınırların koyulduğu 2018 yılında da ihracat rakamlarını yükselterek 2023 ihracat hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı tüm gücümüzle sürdüreceğiz. Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında bulunan demir çelik endüstrisinde kısa sürede büyük yol kat ettik.  Hatay ve Kocaeli’nde faaliyetlerini sürdüren iki fabrikamızda görev alan yaklaşık 1250 çalışma arkadaşımızla Türkiye ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"