Yunuslara özgürlük ‘İSTE’diler

Yayınlanma Zamanı : 12 Haziran 2018 Saat: 17:40

Yunuslara özgürlük ‘İSTE’diler

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu Sualtı Proje Programlama Dersi Öğrencileri, körfezin derinliklerinde ‘Yunuslara Özgürlük İSTE’ çalışmasıyla ulusal ve uluslararası düzeyde farkındalık çalışması oluşturdu.

İskenderun Körfezi’nde dalış turizminin yoğun yaşandığı Yayladağı Keldağı Kamışlı koyunda 20 metre derinliğe inen İSTE’li öğrenciler, yaptıkları yunus heykellerini konuşlandırılarak ‘Yunuslara Özgürlük İSTE’ projesiyle hem ulusal, hem de uluslar arası alanda farkındalık oluşturacak bir çalışmaya imza attı.

Proje Sorumlusu Öğretim Görevlisi Menderes Şereflişan, Dalış Amiri Öğretim Görevlisi Necati Uygur, Operasyon Sorumlusu Öğretim Görevlisi Onur Alptekin Ayan’ın yaptığı çalışmayı, 17 öğrenci 75 gün de gerçekleştirdi. Proje için beton, 100 kg demir kullanıldı. Gerçekleştirilen çalışma R/V İSTE-1 Araştırma gemisiyle beş günde tamamlandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"