Festivaller şehrinin en lezzetli festivali

Yayınlanma Zamanı : 07 Haziran 2018 Saat: 15:12

Festivaller şehrinin en lezzetli festivali

Arsuz’a bağlı Kurtbağı Köyü’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Kayısı Festivali’nin 5’incisi bu yıl Ramazan Bayramı’nın 3.’üncü gününde köy meydanında gerçekleştirilecek. Temel geçim kaynağı tarıma dayalı olan ve kayısı üretiminde de önemli bir yet tutan Kurtbağı’nda Kayısı Festivali için hazırlıklar tam gaz sürüyor.

Kayısı Festivali’nin her yıl şölen havasında geçtiğini belirten Arsuz Kurtbağı Köyü Geleneksel Kayısı Festivali Tertip Komitesi Başkanı İsmail Sertel, “Festivalle amacımız; köyümüzün kaliteli kayısısını geniş kitlelere duyurarak, marka haline getirmek, bölgemizde yetişen kayısılarımızı ulusal ve uluslar arası arenada tanıtarak, kurumsal bir kimlik kazanmaktır. Bu manada köyümüzün kayısıları ile hem bölge ekonomimize hem de köyümüzün tanıtımına katkı sunmaya çalışıyoruz. Kayısı tüketiminin teşvik edilmesini sağlamak, çiftçiliğin gelişimine katkıda bulunmak, kayısı üretiminin teşviki ve kalitesinin yükseltilmesini sağlamak birincil hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bizim kayısılarımız tadıyla, kalitesiyle taze tüketim olarak sofralarda yerini alır. Bu yıl beşincisini düzenleyeceğimiz ‘Kayısı Festivalimize tüm bölge halkımız davetlidir” dedi.

Festivaldeki etkinlikler hakkında ilgili bilgiler veren Tertip Komitesi Üyesi Mehmet Avcı ise, “Festivalimizde yöremizin sanatçıları sazıyla, sözüyle şölenimize ayrı bir renk katacak. Kayısı yeme ve en güzel kayısı yarışmaları gibi çeşitli yarışmaları halkımızın beğenisine sunacağız” derken, herkesi festivale davet etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"