Vali Ata, seçim güvenliği için uyardı

Yayınlanma Zamanı : 04 Haziran 2018 Saat: 16:09

Vali Ata, seçim güvenliği için uyardı

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesinde geniş kapsamlı bir güvenlik toplantısı yapan Hatay Valisi Erdal Ata, seçim süreci boyunca vatandaşın hür iradesinin sandığa yansıması için gerekli tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Hatay Valisi Erdal Ata, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli ve Mahmut Hersanlıoğlu, Hatay İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, Hatay İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İlçe Kaymakamları, İlçe Jandarma ve Emniyet birim amirleri katıldı.

Vali Ata, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan seçimlere çok az bir süre kaldığını belirterek, “Mayıs ayında yaptığımız toplantıda seçimlerle ilgili alınması gereken tedbirler üzerine Hatay İl Emniyet Müdürlüğümüz çalışma yaparak bizlere sunmuştu. Ancak İlçe Kaymakamlarımız, İlçe Jandarma Komutanlarımız ve İlçe Emniyet Müdürlerimizle de bir toplantı yapmanın uygun olacağını düşündük. Bugüne kadar ilimiz genelinde seçimler ile ilgili herhangi bir olumsuzluk veya önemli bir sorun yaşanmadı. Bundan sonra da yaşanmaması için gereken tedbirleri almaya gayret göstereceğiz. Bizim için önemli olan vatandaşımızın hür iradesinin sandığa özgürce yansıması. İdarenin tarafsızlığına gölge düşürecek hal ve tutumlardan hepimizin kaçınması temel prensiptir. Bu konuda gösterilecek hassasiyet önem arz etmektedir” dedi.

Toplantı, İl Emniyet Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Jandarma tarafından hazırlanan ve ‘Seçim Güvenliği’ konusunda oluşturulan tedbirler ile ilgili sunumlar ile devam etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"