MMK’dan İş Güvenliği İlkeleri’ne bağlılık imzası

Yayınlanma Zamanı : 17 Mayıs 2018 Saat: 12:38

MMK’dan İş Güvenliği İlkeleri’ne bağlılık imzası

Demir çelik sektörünün önemli şirketleri arasında yer alan MMK Metalurji, sektörde iş güvenliğinin önemine yönelik olarak gerçekleştirdiği etkinliklerine İş Sağlığı ve Güvenliği(İSG) Haftası kutlamalarıyla devam etti. Her sektörde olduğu gibi demir çelik sektöründe de önem verilen iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili çalışanlarına sürekli eğitimler veren MMK Metalurji; İş Sağlığı Güvenliği Haftası’nda gerçekleştirdiği etkinlikle, çalışan tüm personelin iş sağlığı ve güvenliği konularında yüksek bilinç ve sorumluluk sahibi olmaları ve hassasiyet göstermelerine yönelik farkındalık yaratmaya çalıştı. Yasal zorunluluk olarak alınması gereken İSG eğitimlerine ek olarak yıl içerisinde farklı danışmanlık şirketlerinden alınan özel eğitimlerle çalışanların güvenliğine önem veren MMK Metalurji, aynı zamanda şirket içinde kurmuş olduğu yaklaşık 100 kişilik denetleme grubuyla ayda 2 defa tüm çalışma sahaları ve uygulama yöntemlerini de denetliyor.

Ayda iki defa ‘Odit Denetimi’

Yaklaşık 1200 kişinin görev aldığı MMK Metalurji’de iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili sürdürülebilir politikalar sürdürmeye çalıştıklarını vurgulayan MMK Metalurji CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Denis Kvasov, “Görevi ne olursa olsun tüm çalışma arkadaşlarımızın güvenliği bizim için eşit şartlarda değerli. Fabrikalarımızda uyguladığımız uluslararası OHSAS 18001 İş Güvenliği Yönetim Sistemi ve genel süreçlerle ilgili danışmanlık, denetim ve eğitim aldığımız İSG danışmanlık şirketiyle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla yetinmeyerek, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki farkındalığı ailemizin tüm bireylerine indirgemek adına ayda iki defa ‘Odit Denetimleri’ ile isimli denetleme çalışmalarıyla algı seviyemizi yukarı taşımayı hedefliyoruz” dedi.

“Korumamız gereken geniş bir aileye sahibiz”

Günlük çalışma rutini içerisinde önemsiz görülebilecek riskli durumlarda alınabilecek önlemlerle mağduriyetlerin önüne geçilebileceğini vurgulayan Kvasov, “MMK Metalurji olarak korumamız gereken geniş bir aileye sahibiz. Bu sebeple her ne kadar gerekli tüm önlemleri şirket olarak almış olsak bile, hepimizin ailemize karşı sorumluluğu olduğunun altını çizmek isterim. Çalışma arkadaşınızın iş sağlığı ve güvenliğinde risk oluşturabilecek davranışını gördüğünüzde müdahale etmeniz, olası iş kazasını önleyecek ve ailemizin zarar görmesini engelleyecektir. Hiçbir gerekçe sizlerin sağlığından ve güvenliğinden daha önemli değil” sözleriyle açılış konuşmasını yaptığı iş sağlığı ve güvenliği etkinliği çerçevesinde, çalışma arkadaşlarıyla birlikte MMK Metalurji İş Sağlığı ve Güvenliği ilkelerinin yazılı olduğu panoyu imzaladı.

Haftanın önemine uygun dolu dolu etkinlik

Etkinlikler daha sonra, İnsan Kaynakları Ve İdari İşler Kıdemli Müdürü Fatih Erdem Aka’nın konuşmasının ardından kompozisyon yarışmasında dereceye giren personele Üretim Direktörü Dursun Ali Yaşacan’ın ödül töreni, kare bulmaca, eksik kelime tamamlama, çuvaldan doğru Kişisel koruyucu donanım bulma ve giyme yarışmasınde dereceye giren personele MMK Metalurji CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Denis Kvasov tarafından ödüllerin takdim edilmesi ve çalışanların İSG 2018 sloganı “Bizim sağlığımız, Bizim Geleceğimiz” ve İSG politikasının bulunduğu imza duvarını imzalamasıyla son buldu.

MMK Metalurji Hakkında

Dünyanın en büyük çelik üreticilerinden ve Rusya çelik sektörünün lideri olan MMK Group’un 2007 yılında Türkiye’ye yatırım yapma kararıyla faaliyete başlayan MMK Metalurji, Hatay-Dörtyol ve Kocaeli-Dilovası bölgelerindeki tesislerinde hizmet vermektedir. 2,3 milyar ABD doları yatırımla Türkiye’de bugüne kadar özel sektör tarafından sıfırdan kurulan en büyük sanayi kuruluşu olma özelliği taşıyan MMK Metalurji, yıllık 2,5 milyon ton yassı çelik üretim kapasitesiyle sektöründe Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında faaliyetlerini sürdürmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"