Bu dostluk köprüsü sağlam temellerle kuruldu

Yayınlanma Zamanı : 10 Mayıs 2018 Saat: 15:05

Bu dostluk köprüsü sağlam temellerle kuruldu

İskenderun Güney Eğitim Vakfı (İGEV) yöneticileri, kardeş şehir Almanya – Osnabrück kentinde çeşitli temaslarda bulundu. Osnabrück Belediye Başkanı Bürgermeister Herr Jasper, kardeş dernek ‘Wir İn Atter e.V.’ Derneği Başkanı Jürgen Lamping, Başkan Yardımcıları Thomas Kater, Refik Karagöz ve dernek yöneticileri tarafından konuk edilen İGEV’in eğitim gönüllüleri, gençlerin eğitimine destek vermek için kurdukları gönül köprüsünü, kültürel bağlarla daha da güçlendirdi.

Üniversite öğrencilerine sahip çıkmanın ve bölgedeki faaliyetlerin yanısıra uluslar arası sosyal ve kültürel etkinlerle de gençlerin eğitimine destek olmaya devam ettiklerini söyleyen İGEV Başkanı Şefik Uyar, “Almanya’daki dostlarımızla altıncı kez bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kendilerini de iki kez ülkemizde ağırladık. İnşallah önümüzdeki yıl, kendilerini yine Türkiye’de misafir edeceğiz. Farklı kültürlerin, milletlerin birbirini tanıması, önyargıların kırılması ve barış adına insanlar arasındaki pozitif ilişkileri oldukça önemseyen bir kurumuz. Ülkeler ve insanlar arasındaki ilişkilerin gelişmesi ve kültür alışverişinde bulunmak için atılan önemli adımlar sivil toplum kuruluşları arasında kültür köprüleri kurmakta. Bu köprülerden biri de Osnabrück ve İskenderun arasında 8 yıl önce kuruldu. Osnabrück’te çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik çeşitli kültürel ve sosyal faaliyetler yapan Alman Wir in Atter E.V. Derneği ile birlikte; maddi durumu yeterli olmayan gençlerin eğitimine destek veren İGEV, kardeş dernekler olarak ortak faaliyetlerde bulunarak ve bu kapsamda ortak projeler gerçekleştirdi. Bu ortak faaliyetlerle Alman ve Türk toplumları arasında gönül köprüleri kurmayı amaçlıyoruz. Karşılıklı ziyaretlerle de diyalogu geliştirmeye çalışıyoruz. Bu çerçevede yararlı görüşmelerimiz oldu. Almanya’da bizleri ailece ağırlayan Alman ve Türk dostlarımıza İGEV ailesi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"