Ecdad yadigarı konak çok beğenildi

Yayınlanma Zamanı : 08 Mayıs 2018 Saat: 17:33

Ecdad yadigarı konak çok beğenildi

Hatay’da restorasyonu tamamlanan Habib-i Neccar Vakıf Kültür Konakları’nın açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferansla bağlandığı törenle gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Vakıf Haftası dolayısıyla son bir yılda restorasyonu tamamlanan 250 eserin toplu açılışı sırasında, bağlandığı Hatay’daki törende açılışını yaptığı Habib-i Neccar Vakıf Kültür Konakları’nın hayırlı – uğurlu olmasını diledi.

Törene, Hatay Valisi Erdal Atat, vali yardımcıları, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve çok sayıda davetli katıldı.

Hatay Valisi Erdal Ata, Habib-i Neccar Camisi’nin, Anadolu’da yapılan ilk camilerden olduğunu ve ilin sembolü haline geldiğini belirterek, caminin yanında bulunan kültür konaklarında 2014 yılında başlayan restorasyon çalışmalarının yeni tamamlandığını ve konakları hizmete açtıklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından Habib-i Neccar Vakıf Kültür Konakları’nın açılış kurdelesi kesildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"