Tarıma destek, toprağa bereket

Yayınlanma Zamanı : 03 Mayıs 2018 Saat: 11:19

Kentin bereketli topraklarından elde edilen verimliliği arttırmak için Hatay’ın her ilçesinde çalışmalarını sürdüren Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), tarıma katkı sunarak üreticinin yüzünü güldürüyor.

Şehrin en önemli geçim kaynaklarından olan tarıma sağladığı destekle geçimini topraktan sağlayan vatandaşın yanında olan HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından yapılan ve yapıldığı günden itibaren bölgedeki toprağa hayat vermeye devam eden Yoncakaya Göleti’nde tarımsal sulama sistemi döşeme çalışması başlattı.

Üreticinin modern şartlarda etkili sulama yapabilmesini sağlayacak olan çalışmalar 200 ailenin geçimine direkt katkı sağlayacak.

251 dönüm arazinin verimli sulanmasını sağlayacak olan bu çalışmada muhtelif çaplarda 4 bin 655 metre HDPE sulama borusu döşendiğini de ifade eden HBB yetkilileri tarıma destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"