Altınözü zahter kokacak

Yayınlanma Zamanı : 03 Mayıs 2018 Saat: 12:01

Altınözü zahter kokacak

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Hatay Valisi Erdal Ata’yı ziyaret ederek, bu yıl ikincisini düzenleyecekleri Altınözü Zahter ve Geleneksel Aba Güreşi Festivali’nin davetiyesini takdim etti.

Vali Ata, festival davetiyesini inceleyerek, 05-06 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Altınözü Zahter ve 2.Geleneksel Aba Güreşi Festivali” hakkında konuklarından bilgiler aldı.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ise nazik kabulünden dolayı Vali Ata’ya teşekkür ederek, festivalin Hatay’ın ve ilçenin tarım ekonomisinde önemli bir yeri olan ve kekik olarak da bilinen zahteri ülke genelinde tanıtmak, zahterin önemine dikkat çekmek ve farkındalığı arttırmak amacıyla düzenlendiğini dile getirdi.

Altınözü’nde 1200 dekar alanda 300 ton zahter üretimi yapıldığına dikkat çeken Kaymakam Uygur, festivalin 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü zahter hasadı ile başlayacağını söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"