1 Mayıs’ta güzergah belirlendi

Yayınlanma Zamanı : 30 Nisan 2018 Saat: 13:51

1 Mayıs’ta güzergah belirlendi

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, emeğiyle var edenleri İskenderun’da alanlarda buluşturacak. İskenderun 1 Mayıs Tertip Komitesi Yetkilileri, 1 Mayıs’ta saat:15.00’te İskenderun Evlendirme Dairesi önünde toplanılacağını ve Atatürk Anıt Alanı’nda konuşmalar, şarkılar, müzikler ve halaylar eşliğinde kutlanacağını belirtirken, sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere, emekçiler, siyasi partiler, emekliler, öğretmenler, esnaflar ve ülkesini seven her vatandaşı alana davet etti.

 “‘Birlikte güçlüyüz!’ diyebilmek için haydi alanlara”

1 Mayıs çağrı bildirgesi dağıtarak İskenderunlular’ı alana davet eden İskenderun 1 Mayıs Tertip Komitesi, “İşini, ekmeğini, ormanını, tarlasını, ülkesini ve geleceğini savunanlar 1 Mayıs’ta alanlarda buluşacak. Açlık/yoksulluk sınırının altında ücretlere mahkûm edilenler, ‘Geçinemiyoruz’ diyenler, işsizler, emek, barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük, kardeşlik, laiklik, adalet mücadeleleri, alanlarda bir araya gelecek. Memleketi, sermayenin ve ‘Tek Adam Rejimi’nin kuşatmasına karşı savunanlar, şiddete, ayrımcılığa, tacize, tecavüze, yok sayılmaya karşı ‘Emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir’ diyen kadınlar alanlarda buluşacak. Bu ülke için çalışan ama en temel hakları yok sayılan milyonlar, yurttaş olduklarını hatırlatmak için, ‘Cumhur’un kim olduğunu göstermek için, birlik, mücadele ve dayanışma için alanlarda buluşacak. ‘Birlikte güçlüyüz!’ diyebilmek için ‘Birlikte başaracağız’ diyor ve herkesi 1 Mayıs’ta Atatürk Anıt Alanı’na davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"