112 Acil çağrılarında vahim tablo

Yayınlanma Zamanı : 28 Nisan 2018 Saat: 12:39

112 Acil çağrılarında vahim tablo

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil vakalarına yapılan ihbarların yüzde 95’inin asılsız ya da gereksiz olduğunu belirtirken, “Lütfen 112 Acil hattını gereksiz meşgul etmeyin!” çağrısı yaptı. Asılsız yapılan aramalar yüzünden, acil sağlık hizmetine ihtiyacı olan vatandaşların 112’ye ulaşmakta mağduriyet yaşayabileceği belirtilen açıklamada, personelin hayat kurtarma amacıyla zamanla yarıştığına dikkat çekildi.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü duyurusunda, “112 Acil çağrı hattına yapılan çağrıların yüzde 95’i asılsız veya gereksiz. Lütfen 112 Acil hattını gereksiz meşgul etmeyin. Büyük bir özveri ile sunulan insan hayatının söz konusu olduğu bu hizmetin verimli ve hızlı bir şekilde yürütülebilmesi için vatandaşlardan bu konuda duyarlılık bekliyoruz. Ayrıca, 112’yi aradığınızda, kesin yer ve adres bilgilerini verirken etrafınızda bulunan cadde ismini ya da çok bilinen bir yerin adını verin ki ambulans gecikmesin” denildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"